На Тернопільщині суб’єкти господарювання проводять розрахункові операції за готівкові кошти через 3670 реєстраторів розрахункових операцій.
Зі слів начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, не всі представники бізнесу, що використовують реєстратори розрахункових операцій, дотримуються законодавства та сумлінно сплачують податки. З початку року встановлено 34 випадки невидачі розрахункового документу при здійсненні розрахунків із споживачами та 10 випадків невідповідності сум готівкових коштів на місці здійснення розрахунків, 8 фактів продажу алкогольних напоїв за ціною нижче, ніж встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, та 21 факт безліцензійної діяльності.
Загалом за результатами контрольно-перевірочної роботи до бюджету забезпечено надходження 2 млн 188 тис. гривень.
Варто нагадати, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, за умови, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. При перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.